DHI sakal ekimi ve bıyık ekimi Hair Pen (Choi İğne) kullanılarak yapılır. Sakalı olmayanlarda yeni sakal çıkmasını sağlar ve bu sakallar dökülmez.
DHI Sakal Ekimi

DHI sakal ekimi ve bıyık ekimi Hair Pen (Choi İğne) kullanılarak yapılır. Sakalı olmayanlarda yeni sakal çıkmasını sağlar ve bu sakallar dökülmez.

DHI Sakal Ekimi Nasıl Uygulanır?

İşlem genelde saç derisinden toplanan greftlerin sakal bölgesine ekilmesi yöntemiyle gerçekleştirilir. Bazen sakal bölgesinin belirli kısımlarından alınan kökler bu bölgenin farklı noktalarına yerleştirilir.

Saç Kökleriyle DHI Sakal Ekimi

Bölgesel boşluklar fazlaysa veya kişinin hiç sakalı yoksa bu teknikten yararlanılır. Ense bölgesinden alınan saç kökleri 0,6 mm çapındaki özel kalemlerle sakalın çıkış yönünde ekilir.

Sakaldan Sakala Ekim

Kaza sebebiyle oluşan skar izleri bu yöntemle giderilir. Sakallarda meydana gelen boşlukları doldurmak için de bu yöntem tercih edilir. Sakal bölgesinden elde edilen kökler, aynı bölgenin yeni noktalarına daha kolay uyum sağlar. Bu işlem sırasında greftler çene altından toplanmalıdır.

DHI sakal ekimi yöntemi uygulanırken köklere yön verme ve yerleştirme işlemi medikal kalem vasıtasıyla gerçekleştirilir. Kanama oluşmaz. Ertesi gün yıkama yapılır.

DHI Sakal Ekimi Riskleri

Yüz derisi saç derisine kıyasla daha ince, hassas bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı sakal ve bıyık ekim operasyonlarının ardından iyileşme süresi daha fazla zaman alır. Fakat DHI tekniğinde kesi yapılmadığı ve cilt hasarı minimal düzeyde olduğu için iyileşme süresi kısadır.

DHI sakal ekimi güvenlidir. Ancak bazı kişilerin cildinde pembelik görülebilir. Bu durum 1-2 ay içinde kendiliğinden geçer.

DHI Sakal Ekimi Sonrası Dikkat Edilecekler

  • Ekilen sakalların 2 hafta sonra döküldüğü görülecektir. ‘Şok dökülme’ olarak bilinen bu dönemin ardından sakallar daha sağlıklı ve gür bir şekilde çıkmaya başlayacaktır.
  • DHI sakal ekimi yaptıranlar operasyonun ardından bir müddet yüzünü öne eğmemelidir. Yoksa ödem meydana gelebilir.
  • İşlemin gerçekleştirildiği bölgede rahatsızlık ve kaşıntı hissedilmesi normaldir. Fakat sakal köklerinin hasar görmemesi için bu bölgeyi kaşımamak gerekir.
  • Sigara ve alkol sakal köklerinin beslenmesini olumsuz etkiler. Bu nedenle iyileşme süreci boyunca alkol ve sigaradan uzak durulmalıdır.
  • Ağır aktivitelere ara verilmelidir.
  • İlk yıkama klinikte gerçekleştirilir. Bu işlemden önce sakal bölgesine su değdirilmemelidir.
  • DHI sakal ekim işlemi sonrasında kabuklanmalar gözlemlenir. Bunlara dokunulmamalı, kabuklar koparılmamalıdır.