DHI saç ekimi kafanın tamamı tıraş edilmeden de gerçekleştirilebildiği için özellikle kadınlar açısından oldukça avantajlıdır. Açılımı Direct Hair Implantation (doğrudan saç ekimi) şeklindedir. İz bırakmaz, dikişsiz ve ağrısız bir yöntemdir.
DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi kafanın tamamı tıraş edilmeden de gerçekleştirilebildiği için özellikle kadınlar açısından oldukça avantajlıdır. Açılımı Direct Hair Implantation (doğrudan saç ekimi) şeklindedir. İz bırakmaz, dikişsiz ve ağrısız bir yöntemdir.

Choi implanter olarak bilinen medikal kalemlerle uygulanır. Greftler yani saç kökleri bu kalemler vasıtasıyla toplanır. Ardından ekim yapılacak bölgelere doğrudan transfer edilir.

Klasik saç ekim tekniklerinde bu iki uygulama ayrı ayrı yapılır. Ancak DHI saç ekim yönteminde kanal açılmaz, greft alımı ve nakledilmesi aynı anda olur. Bu da köklerin hayatta kalma süresini uzatır, saç ekiminin başarısını artırır, hastaya konfor sağlar.

Mevcut saçlara zarar vermeyen bu operasyon uzun vadede gayet doğal ve yoğun bir görünüm meydana getirir.

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen DHI saç ekim işleminin ardından kişi, gündelik hayatına kısa zamanda kaldığı yerden devam edebilir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Greftler hangi alandan toplanacaksa oraya lokal anestezi uygulanır.

Kökler, DHI saç ekim tekniğine özel kalemler vasıtasıyla toplanır.

Sonrasında bunlar aynı şekilde özel kalem kullanılarak teker teker nakledilir.

Choi kalemi ince ve sivri bir yapıdadır. Ancak içine saç kökü yerleştirmek mümkündür. Arkasında özel bir bölge vardır. Buraya basıldığı zaman içerisinde bulunan greft saç derisine transfer edilir. Kalemin yaylı mekanizması, ucunu iter. Böylece kalem cildi deler ve grefti içeri bırakır.

Kişi çok fazla grefte ihtiyaç duyuyorsa, operasyon çok uzun süreceği için DHI yöntemi önerilmez. Operasyon süresinin uzaması greftlerin açıkta kalma süresini artırır ve kalitesini düşürür.

DHI Saç Ekimi Avantajları

 • Köklerin daha sık ekilmesine imkân verir.
 • Sağlıklı dokulara zararı yoktur.
 • Operasyondan sonra iz kalmaz.
 • Kök alımı bittikten sonra, greftler bekletilmeksizin direkt yerleştirilir. Böylece tutma şansı yükselir, kök kaybı en aza indirilir.
 • DHI saç ekim tekniği mevcut saçların zarar görmesine yol açmaz. Bu nedenle saç dökülmesi devam eden hastalarda da uygulanabilir.
 • Kanama riski çok düşüktür. Yüksek kanama riskinin olduğu hastalarda bile güvenle uygulanır.
 • Saçlarını kestirmek istemeyen kadınlara büyük avantaj sunar. Çünkü DHI yöntemiyle bütün saçları tıraş etmeden ekim yapmak mümkündür. Kozmetik kaygıları olanlar, tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyenler için uygundur.
 • İyileşme süresi uzun sürmez. Kızarıklık, kabuklanma ve yara gibi problemler kısa zamanda ortadan kaybolur.
 • Sonuçlar doğal ve kalıcıdır. Ekilen saçların görünüş olarak normal saçlardan farkı yoktur. Fakat ekim yapılan saçlar dökülmez. Çünkü greftler, dökülmeye dirençli bölgelerden toplanır.

DHI Saç Ekimi Sonrası

 • İlk gün enfeksiyon riskine ve diğer muhtemel sorunlara karşı kontroller yapıldıktan sonra ertesi gün ilk yıkama gerçekleştirilir. Yıkamaya 7-8 gün devam edilir. Tavsiye edilen bakımları aksatmamalısınız.
 • Ağrı kesici vb. ilaçlar yazıldıysa bunları aksatmamalısınız.
 • Hekiminizin önerdiği ürünler dışında başka bir şey kullanmamalısınız.
 • İyileşme sürecinin daha hızlı geçmesi için dengeli beslenmeli, yeterli ve düzenli uyumalı, stresten uzak durmalı, sigara ve alkolden kaçınmalısınız.
 • Ekim yapılan bölgeyi güneş ışınlarından korumalısınız.